Kaķis

Kaķis

€ 3,29

EUR ieskaitot PVN (21 %)
Preces kods: SP235529
Svars: 0.010

Drukas versija 
Uzdot jautājumu par preci 

Pieejamība noliktavā: Ir pieejams


Izmērs 5 x 6,5 cm. 
 
 
Vai Jūs zinājāt, ka...
 
Mājas kaķis jeb kaķis (Felis silvestris catus), arī domesticētais kaķis ir mazs, plēsīgs kaķu dzimtas zīdītājs, kurš pieradināts pirms vairāk nekā 9500 gadiem. Kaķis ir ļoti populārs mājdzīvnieks, jo palīdz cilvēkam cīnīties ar dažādiem kaitēkļiem, piemēram, pelēmčūskām un pat skorpioniem. Mājas kaķa tēviņus dēvē par runčiem, bet mātītes — par kaķenēm.
 
Ir zināms, ka kaķi medī vairāk nekā 1000 dažādu citu dzīvnieku sugu. Tiem var iemācīt izpildīt dažādas vienkāršas komandas. Kaķi spēj iemācīties manipulēt ar dažādiem vienkāršiem mehānismiem, piemēram, tie māk atvērt durvis, izmantojot durvju rokturus. Kaķis, iespējams, ir populārākais mājas mīlulis pasaulē; kopumā pasaulē ir aptuveni 600 miljoni kaķu.
Saskaņā ar ģenētiskajiem pētījumiem, visi mājas kaķi ir domesticēti no meža kaķa pasugas Āfrikas savvaļas kaķa (Felis silvestris lybica). 
 
Pieauguša kaķa vidējais garums no degungala līdz astes galam ir 50 centimetri. Kaķenes ir mazākas par runčiem, bet tas galvenokārt ir atkarīgs no šķirnes. Saskaņā ar Ginesa rekordu grāmatu, vislielākais kaķa garums ir sasniedzis 121,9 centimetrus. Atšķirībā no suņiem, kaķiem nav punduršķirnes.
Kaķi parasti sver no 2,5 līdz 7 kg, lai gan dažu kaķu šķirnes pārstāvji, piemēram, meinkūni, sver ap 11,3 kg. 
Kaķu mūža ilgums vidēji ir no 15 līdz 20 gadiem, bet ir reģistrēti gadījumi, kad kaķis nodzīvo arī 36 gadus. Kaķi dzīvo ilgāk, ja tos nelaiž ārā uz ielas. Tādā veidā tie tiek pasargāti no dažādām iespējamām traumām un ievainojumiem. 
 
Avots: wikipedia.org


Lūdzam ņemt vērā, ka attēliem ir ilustratīvs raksturs un, atkarībā no piegādes partijas, preces izskats var nedaudz atšķirties no attēlā redzamā, neietekmējot mācību materiāla funkcionalitāti.


Atsauksmes:


Jūsu atsauksme var būt pirmā!

Klienti, kas iegādājās šo preci, nopirka arī:

Persijas kaķis
 
 
 
 
Debesīs
 
 
 
 
€ 12,59
Kastīte ar bumbiņu