Tītars

Tītars

€ 5,49

EUR ieskaitot PVN (21 %)
Preces kods: SP242929
Svars: 0.010

Drukas versija 
Uzdot jautājumu par preci 

Pieejamība noliktavā: Ir pieejams


Izmērs 5,5 x 7,5 cm. 
 
 
Vai Jūs zinājāt, ka...
 
Tītaritītaru ģints (Meleagris) ir vienīgā ģints tītaru dzimtā (Meleagridae), kas pieder putnu klases (Aves) vistveidīgo kārtai (Galliformes). Pēc ASV zinātnieku sistemātikas tītaru dzimta tiek klasificēta kā fazānu dzimtas (Phasianidae) apakšdzimta Meleagridinae.
 
Tītari pamatā dzīvo Ziemeļamerikas austrumu reģionos. To galvenais izplatības areāls plešas ASV austrumu krastā un vidienē, nedaudz Kanādas dienvidaustrumos un Meksikā. Bet mājas tītars mūsdienās tiek audzēts ne tikai Amerikas kontinentos, bet arī Eiropā.
 
Kad eiropieši pirmo reizi sasniedza Ameriku un ieraudzīja tītarus, tie nepareizi tika klasificēti kā viens no pērļvistu (Numididae) paveidiem. Līdz ar to zinātniskais nosaukums ir cēlies no kļūdainās vēsturiskās sistemātikas. Grieķu valodā vārds meleagris (μελεαγρίς) nozīmē pērļvista.
 
Toties savu nosaukumu tie ieguva tādēļ, ka Centrāleiropā tie tika ievesti caur Turcijas ostām, un tos sauca nevis par Amerikas vistām, bet par Turcijas vistām un gaiļiem. Vēlāk tos saīsinājumā sauca par "turkeys", kas, latviski tulkojot, varētu skanēt "turcēni", bet latviešu valodā vārds ir nedaudz transformējies un ieguvis tītara skanējumu.
 
 
Avots: wikipedia.org


Lūdzam ņemt vērā, ka attēliem ir ilustratīvs raksturs un, atkarībā no piegādes partijas, preces izskats var nedaudz atšķirties no attēlā redzamā, neietekmējot mācību materiāla funkcionalitāti.


Atsauksmes:


Jūsu atsauksme var būt pirmā!

Klienti, kas iegādājās šo preci, nopirka arī: